Головна  →  Діяльність  →  Пайова участь у розвитку інфраструктури міста  →  Порядок вирішення питань щодо пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

 Порядок вирішення питань щодо пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста

Вирішення питань щодо пайової участі та розрахунки розмірів пайового внеску здійснюються Департаментом при:

  • будівництві будь-яких об'єктів на території міста Києва;
  • інвестуванні будівництва нежитлових приміщень;
  • переплануванні, реконструкції, капітальному ремонті приміщень (житлових/нежитлових) зі зміною та без зміни функціонального призначення;
  • зміні функціонального призначення (перепрофілюванні, переобладнанні тощо) об'єктів виробничого та невиробничого призначення;
  • зміні функціонального призначення житлових будинків (приміщень) на нежитлові відповідно до встановленого порядку.

Пайова участь сплачується у формі грошового внеску.

Розрахунок розміру пайового внеску є невід’ємною частиною договору про пайову участь у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста м. Києва.

Укладення договору про пайову участь та сплата пайового внеску до бюджету міста має бути здійснена забудовником (інвестором) до введення об’єкту містобудування в експлуатацію.

Укладення договору про пайову участь здійснюється за зверненням забудовника (інвестора) та наданих ним документів.

Увага!

У разі наявності співвласників (співінвесторів) об’єкта, вирішення питань щодо пайової участі та розрахунки розмірів пайового внеску здійснюються після одержання колективного звернення забудовників (інвесторів)/власників об’єкта або звернення від одного з них та письмової згоди інших.

Довідка Департаменту економіки та інвестицій про сплату пайової участі подається для оформлення забудовником (інвестором) наступних документів:

  • про переведення жилих будинків (приміщень) у нежилі; про введення об’єктів в експлуатацію;
  • про присвоєння поштової адреси;
  • документів на землекористування для експлуатації та обслуговування об'єктів, при будівництві (реконструкції) яких документація не була оформлена належним чином (земельні питання не вирішені у встановленому порядку).

Видача висновків (довідок, листів тощо) про відсутність підстав для пайової участі забудовників (інвесторів) у створенні та розвитку інфраструктури міста в передбачених нормативно-правовими актами випадках також відноситься до компетенції Департаменту економіки та інвестицій.

Версiя для друку