КМДА Київська міська державна адміністрація


15 березня 2023

Київ продовжує підготовку та реалізацію спільних проєктів із міжнародними фінансовими організаціями – Наталія Мельник

Київ продовжує підготовку та реалізацію спільних проєктів із міжнародними фінансовими організаціями – Наталія Мельник

Київ продовжує підготовку та реалізацію спільних інфраструктурних проєктів із міжнародними фінансовими організаціями. Наразі актуалізуються розпочаті проєкти з урахуванням нагальних потреб міста в умовах воєнного стану та його післявоєнного розвитку. Про це повідомила директор Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник.
«Київ продовжує роботу з партнерами розвитку столиці – Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Ідеться про співпрацю в рамках проєктів щодо оновлення громадського транспорту, зокрема, електричного, реконструкції об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, модернізації системи централізованого теплопостачання міста. Приблизна сумарна вартість проєктів складає 1,5 млрд євро. У робочому режимі розглядаються зміни цінової кон’юнктури, готуються процедури закупівель та оформлення місцевих гарантій», – зазначила Наталія Мельник.
«Є також інфраструктурні проєкти, які Київ розпочав раніше. Їх реалізація наразі поставлена на паузу через поточну ситуацію, хоча міська влада виконала цілий комплекс підготовчих робіт. Як, наприклад, у ситуації з будівництвом трамвайної гілки від вулиці Старовокзальної до станції метрополітену «Палац спорту». Київ шукатиме нові можливості реалізації проєкту, коли ситуація в країні стабілізується», – зауважила Наталія Мельник.
Попри воєнний стан Київ продовжує розвиватись. Так, у рамках співпраці з ЄІБ Київ придбав 12 трамваїв. Після проходження тендерних процедур рухомий склад громадського транспорту в столиці поповниться новими автобусами та вагонами метро, а на фунікулері будуть встановлені нові кабіни. Крім того, наразі продовжуються підготовчі роботи в рамках реалізації проєктів з ЄБРР щодо придбання трамваїв та комплексної реконструкції трамвайної лінії та зупинки «Контрактова площа».
Наталія Мельник також нагадала про те, що під час Інвестиційного форуму міста Києва, який відбувся минулого року в Брюсселі, було підписано меморандум про співпрацю з Європейським інвестиційним банком. У рамках угоди Київ та ЄІБ співпрацюватимуть у проєктах розвитку транспортної інфраструктури, зокрема щодо модернізації рухомого складу київського метро задля зменшення залежності Києва від вагонів та запасних частин російського виробництва. Поточна оціночна вартість проекту становить 450 млн євро.
«Київ також попередньо домовився з ЄБРР про партнерство на 100 млн євро, спрямованих на проєкти розвитку у галузі транспорту та житлово-комунального господарства столиці. Крім того, Міжнародна фінансова корпорація фінансуватиме пілотний проект вартістю 5 мільйонів євро для покриття витрат ОСББ на відновлення багатоквартирних будинків, зокрема у столиці», – зазначила Наталія Мельник.При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.