Головна  →  Новини  →  25 травня 2022

У проєкті Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року врахують виклики, загрози та наслідки для економіки столиці, які виникли через новий етап військової агресії росії проти України

У проєкті Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року врахують виклики, загрози та наслідки для економіки столиці, які виникли через новий етап військової агресії росії проти України

У проєкті Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року буде враховано виклики, загрози та наслідки для економіки столиці в результаті повномасштабного вторгнення росії на територію України 24 лютого 2022 року. Зокрема, будуть актуалізовані пріоритети, оперативні цілі та завдання розвитку міста в умовах повоєнного стану. Про це повідомив Департамент економіки та інвестицій КМДА, на який покладено координацію розробки документу.

Мова йде про необхідність корегування підходів до економічного розвитку столиці, міського планування, логістики, соціальної сфери з урахуванням посиленого безпекового компоненту та глобальних викликів відновлювального етапу. Проєкт Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року буде гармонізовано з державними документами стратегічного характеру повоєнної відбудови та розвитку України.

На розгляд Постійних комісій Київської міської ради подано звіти за результатами проведення моніторингу та оцінки результативності виконання Плану заходів на 2021-2023 роки Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.

У 2021 році до реалізації було заплановано 41 проєкт розвитку орієнтовною вартістю майже 13,5 млрд грн. Фактичне фінансування становило близько 8,5 млрд грн, що складає 63,3% запланованого обсягу. Понад 75% цих коштів надійшли з бюджету Києва. Разом із тим з державного бюджету профінансовано 1,3 млрд грн, зокрема з Державного фонду регіонального розвитку – 191 млн грн, за рахунок інших джерел – 1,9 млрд грн.

Проєкти розвитку реалізовували в основних сферах життєдіяльності міста:  промисловості та розвитку підприємництва, транспорту та міської мобільності, житлово-комунального господарства, освіти, культури, охорони здоров’я, екополітики та охорони довкілля, адміністративних послуг тощо.

Так, у сфері соціального захисту та охорони здоров’я реалізовували 5 проєктів розвитку. Зокрема, за Програмою підвищення комфорту життя мешканців міста Києва для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за кошти міського бюджету було придбано майнові права на 38 квартир загальною площею 1905,05 кв. м на загальну суму 48,2 млн грн.

Для забезпечення житлом, збудованим за кошти міського бюджету, для громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі для мешканців аварійних житлових приміщень у 2021 році було придбано майнові права на 120 квартир загальною площею 8382,78 кв. м. На це з бюджету міста Києва було виділено  267,7 млн грн. Також здійснювалась реконструкція житлового будинку на бульварі Кольцова, 24-А та реконструкція нежитлового будинку з прибудовою гуртожитку в провулку Польовому, 7.

На будівництво (придбання) доступного житла для окремих категорій населення відповідно до законодавства України з бюджету міста Києва у 2021 році було спрямовано 81,1 млн грн. Ці кошти було витрачено на придбання житла загальною площею 6647,24 кв. м на умовах співфінансування відповідно до 106 укладених  договорів, з яких 79 договорів – для учасників АТО та членів їхніх сімей.

Проєкт рішення про затвердження звітів щодо виконання плану заходів Стратегії розвитку міста Києва до 2025 буде розглянуто на пленарному засіданні Київської міської ради.

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

КНДУ «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста»