Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент економіки та інвестицій виконавчого органу київської міської ради (київської міської державної адміністрації)
офіційний вебпортал

Безбар’єрність

Відкрити все

Відповідальною особою з питань безбар'єрності в місті Києві призначено заступницю голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марину Хонду.

Відповідне розпорядження Київської міської військової адміністрації № 10 підписано 8 січня 2024 року.

Сторінки Марини Хонди

https://kyivcity.gov.ua/kyiv_ta_miska_vlada/kerivnytstvo/khonda_marina_petrivna_260449/ 
https://www.facebook.com/marina.honda.kyiv



Міський комітет доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (Міський комітет доступності) – постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Київській міській державній адміністрації. Утворений розпорядженням від 11.02.2010 р. № 61 Київської міської ради для здійснення моніторингу та координації роботи, пов'язаної зі створенням на території Києва особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення безперешкодного доступу до об'єктів соціальної інфраструктури і користування дорожньо-тротуарною мережею, транспортом, засобами зв'язку та інформації (зокрема засобами, що забезпечують дублювання звуковими сигналами світлових сигналів, і пристроями, що регулюють рух пішоходів через транспортні комунікації).

Згідно з розпорядженням КМДА від 11.02.2010 р. № 61 «Про деякі питання створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями», Міський комітет доступності очолює Уповноважений Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю.

Основні завдання міського комітету:

  • забезпечення координації дій місцевих органів влади, зокрема територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у сфері створення для маломобільних груп населення безперешкодного доступу до житла, громадських і виробничих будинків, а також інших будівель та споруд, зокрема спортивного призначення, місць відпочинку, культурно-видовищних установ і закладів, і користування дорожньо-тротуарною мережею, транспортом, засобами зв'язку та інформації;
  • проведення аналізу проблемних питань, що виникають під час реалізації політики створення безбар'єрного середовища для маломобільних груп населення;
  • підготовка пропозицій керівництву Київської міської державної адміністрації щодо визначення шляхів, механізму та способів вирішення питань, що виникають під час вирішення питань створення для маломобільних груп населення безперешкодного доступу до житла, громадських і виробничих будинків, а також інших будівель та споруд;
  • забезпечення взаємодії структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації з підприємствами, установами, організаціями у вирішенні питань доступності.

Національна стратегія із створення безбар'єрного простору на період до 2030 року

Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»

Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю

Закон України «Про освіту»

Закон України «Про адміністративні послуги»

План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року

Розпорядження № 297-р від 02.04.2024 «Про внесення змін до плану заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»

Рішення Київської міської ради № 139/8309 від 27.02.2020 «Про створення умов для реалізації прав і законних інтересів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення»

План заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрності простору на період до 2030 року в місті Києві

Безбар’єрність
Загальний підхід до формування та імплементації державної політики для забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності. Безбар’єрним середовищем визнається простір необмежених можливостей, в якому відсутні дискримінація, соціальні упередження та стереотипи, враховуються інтереси та потреби кожного громадянина.
Доступність
Забезпечення рівного доступу всім групам населення до фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку, інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів та послуг, як у міських, так і в сільських районах.
Інклюзія
Процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціумі. Вона передбачає усунення бар’єрів та розробку і застосування конкретних рішень, які дозволять кожній людині рівноправно брати участь у суспільному житті. Один із ключових принципів інклюзії — залучення всіх людей у всі сфери життя.
Фізична безбар’єрність Усі об’єкти фізичного оточення доступні для всіх соціальних груп незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання та інших ознак.
Інформаційна безбар’єрність Люди незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, зокрема шрифт Брайля, великошрифтовий друк, аудіодискрипція (тифлокоментування), переклад жестовою мовою, субтитрування, формат, придатний для зчитування програмами екранного доступу, формати простої мови, легкого читання, засоби альтернативної комунікації.

Цифрова безбар’єрність 

Усі суспільні групи мають доступ до швидкісного Інтернету, публічних послуг та публічної цифрової інформації.
Суспільна та громадянська безбар’єрність Забезпечено рівні можливості участі всіх людей, їх об’єднань та окремих суспільних груп у житті громад та держави, рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя, сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище як передумова для участі в усіх формах суспільного життя та громадської активності.
Освітня безбар’єрність Створені рівні можливості та вільний доступ до освіти, зокрема освіти протягом життя, а також здобуття іншої професії, підвищення кваліфікації та опанування додаткових компетентностей.
Економічна безбар’єрність Усі громадяни незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я мають умови та можливості для працевлаштування, отримання фінансових та інших ресурсів для заняття підприємництвом чи самозайнятістю.

 Петрівська Леся Станіславівна

 [email protected]

 Біографічна довідка

Графік особистого прийому громадян:

Дні тижня

Час

Місце прийому

Контактний номер телефону для попереднього запису на прийом

2-й та 4-й вівторок місяця

14:00 – 17:00

Приміщення Київської міської ради, вул. Хрещатик 36

(044) 202-73-00

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux