Cтан стратегічного планування в місті Києві представлено на стратегічній сесії Міністерства розвитку громад та територій України
![](https://media-stg.kyivcity.gov.ua/kyivcity/uploads/public/676/b0c/9c5/thumb_414102_400_280_0_0_auto.jpg)
![](photo_2024-12-24_11-53-06.jpg)
Директор Департаменту економіки та інвестицій Наталія Мельник представила стан стратегічного планування в місті Києві на стратегічній сесії Міністерства розвитку громад та територій України.
Захід проводився з метою скрінінгу стратегічного процесу на регіональному рівні, оцінки відповідності регіональних стратегій положенням Державної стратегії регіонального розвитку та аналізу продуктивних сил регіону.
«Слід зазначити, що Київ є першим серед міст України, яке розробило стратегію свого розвитку на період до 2025 року. Це було ще в далекому 2011 році. Цього року, враховуючи виклики, які постали перед містом через війну в Україні, і наслідки для економіки, соціального розвитку та всієї системи життєзабезпечення столиці, Київ переглянув та актуалізував стратегічні цілі та пріоритети свого розвитку. В грудні депутати Київської міської ради ухвалили рішення про затвердження змін до Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року із продовженням її дії до 2027 року», - повідомила Наталія Мельник.
Вона також зазначила про те, що узгодженість Стратегії–2027 з Державною стратегією регіонального розвитку здійснювалася шляхом порівняння і максимального врахування пріоритетів, стратегічних та оперативних цілей і завдань державної регіональної політики в Стратегії міста.
При визначенні цілей і завдань за кожним з напрямів Стратегії-2027 здійснювалася інтеграція до неї галузевих стратегічних документів України, зокрема шляхом їх аналізу та врахування цілей і завдань, спрямованих на регіональний розвиток.
«Отже пріоритетами розвитку Києва, які визначені в оновленій Стратегії, є посилення безпекової ситуації в столиці, зокрема, формування безпечного та надійного міського простору, забезпечення стійкості та адаптивності територіальної громади до зовнішніх та внутрішніх змін, створення безбар’єрного, інклюзивного та комфортного життєвого простору в місті для усіх категорій і груп населення, підвищення соціальної захищеності мешканців / мешканок міста, відновлення та розвиток інфраструктури на принципах прозорості, сталості, інклюзивності, енергоефективності, енергонезалежності, підзвітності, адаптації до змін клімату, стійкості до безпекових загроз, економічної доцільності, цифровізація міського середовища та сприяння економічному розвитку столиці на засадах смарт-спеціалізації», - зазначила директор Департаменту.
У заході із презентаціями стану стратегічного процесу на регіональному рівні взяли участь також представники Луганської, Донецької та Київської областей.